Zmiany w zasadach

Strona zawiera podsumowanie zmian w zasadach. Przez PROPOZYCJA! oznaczone są propozycje nowych zmian, do dyskusji.

Punkty doświadczenia

Denominacja

Dla łatwiejszego przyznawania (całe punkty to mała rozdzielczość, a przyznawanie w ułamkach nie jest wygodne) wprowadzone są nowe punkty doświadczenia (NPD) z przelicznikiem:

1 podręcznikowy PD = 100 NPD

Kości dramy

Nie zużyte kości dramy nie podlegają wymianie na PD na koniec sesji.

PROPOZYCJA!
Zamiast tego nagradzane jest wykorzystanie kości dramy. W zależności od efektu dostać można od 25 (po prostu pomoc w teście czy rzucenie zaklęcia Glamour) do 100 PD (super widowiskowa, klimatyczna akcja, która normalnie bez kości dramy by się raczej nie udała). Uwaga: PD dostaje się za wykorzystanie kości, nie za każdą użytą kość (tzn. wskazana ilość PD jest za całą akcję i nie zależy od ilości użytych kości).

Awans czarodziejów

Założenia do wyliczeń: świeżo zrobiona postać z dwoma biegłościami czarodziejskimi na poziomie 3 i jedną na poziomie 1 (to najbardziej korzystne “cenowo”).

Wedle oryginalnych zasad awans na Adepta wymagał podniesienia czterech biegłości na poziom 4, co kosztuje 5400 PD. Mistrz to pięć biegłości na 5, koszt to 12400 PD. Dużo.

PROPOZYCJA!
Awans na Adepta wymaga podniesienia pięciu biegłości na poziom 3 (koszt 3400 PD) albo dwóch na poziom 3 i dwóch na poziom 4 (koszt 3800 PD).

Awans na Mistrza wymaga podniesienia czterech biegłości na poziom 4 i jednej na poziom 5 (koszt 8400 PD).

brzmi sensownie. jestem za. pochopny

Zaangażowanie na Obsid_ian Portal

Zaangażowanie we współtworzenie strony kampanii na Obsidian Portal będę premiował PD. Najbardziej mi zależy na komentarzach do wpisów w Adventure Log — piszcie co Wam się na sesji podobało lub nie (najlepiej na świeżo). Dodatkowo warto uzupełnić opis postaci, będzie mi miło jeśli dorzucicie coś do wiki.

Ile można zyskać? To zależy od wkładu. Przykładowo 25 PD jest dla mnie warta krótka notka pod opisem sesji z przynajmniej dwiema rzeczami, które się podobały i nie podobały, 100 PD dałbym za dopisanie do takowej notki klimatycznej opowieści z perspektywy postaci czy jakiś zadzierżysty opis postaci.

Zmiany w zasadach

Arogant, Pochopny i Żarliwa zgreg peterlev