Arogant, Pochopny i Żarliwa

Rozrywkowy hrabia

Człowiek to zwierzę pożądające rozrywki...

Akt 1

Scena 1 – Wartownia

 • Z dwóch ludzi Diettricha wraca tylko jeden, drugi prawdopodobnie został zabity przez nieznajomego…
 • Jenaro i Maribel wyruszają i sprowadzają rannego najemnika, który pilnował koni w lesie. Proszą wszystkich by jak najszybciej opuścili wartownię i oferują zaopiekować się tym miejscem by nikt niepowołany się tu nie dostał.
 • Po kilku dniach z pobliskiego miasteczka sprowadzono wozy i rodzina Loebe z bohaterami wyruszyła do Hezu.

Scena 2 – Podróż

 • Podczas podróży karawana wpada w zasadzkę banitów. To ludzie skrzywdzeni i doprowadzeni do ostateczności przez lokalnego hrabiego. Freya chce zaszarżować na napastników, Carlo ją powstrzymuje. Po krótkiej rozmowie Diettrich przekonuje banitów, że nie są dobrym celem, zapewne pomaga w tym płacz dziecka…
 • Koło udaje się naprawić, ale niedługo potem psuje się razem z osią na dobre. Diettrich prosi bohaterów żeby wyjechali w przód i zobaczyli czy nie można sprowadzić pomocy.

Scena 3 – Wioska

 • Drużyna odnajduje wioskę, od jednego z mieszkańców, który wraca z chrustem dowiaduje się, że pomóc im może kołodziej mieszkający po drugiej stronie wsi. We wsi jest małe zamieszanie, przyjechał tam Pierre d’Mont St. Elize lokalny hrabia, który arogancko zajął dla siebie świątynię.
 • Przejeżdżając przez wioskę bohaterowie są zatrzymani i wypytani przez kapitana straży hrabiego, niejakiego Leopoldo Arigeo. Okazuje się, że poszukują oni pewnego zbiega, Benoit Serrault.
 • W domu kołodzieja panuje pewien nieporządek. Freya odnajduje trop prowadzący do lasu, Carlo brak narzędzi. Carlo postanawia wrócić do kapitana i wypytać się o zbiega pod pozorem pomocy w poszukiwaniach, zamiast tego spotyka sierżanta i po krótkiej rozmowie rezygnuje z tego planu. Freya ponownie odnajduje trop i drużyna idzie w głąb lasu.
 • Po krótkiej wędrówce drużyna odnajduje wóz na zapomnianej, kiepskiej jakości drodze, naprawia go kołodziej. Bohaterowie chwilę obserwują po czym pokazują się, po chwili nieufności dowiadują się, że na wozie jest ranny naukowiec poszukiwany przez hrabiego. Znudzony hrabia “zaprosił” go do siebie by ten zabawił go swoją wiedzą, a że badacz był przyrodnikiem nie było to łatwe. Rozgniewany hrabia rozkazał go uwięzić dopóki Benoit nie wymyśli czegoś zabawnego, kiedy to nie następowało uległ czyjejś sugestii i uczynił naukowca ofiarą w polowaniu na człowieka. Ten, wykorzystując swoją wiedzę i spryt, uciekł co bardzo rozgniewało hrabiego. Niestety, w czasie ucieczki został ranny. Pomogli mu cyrkowcy, którzy również zostali źle potraktowani przez arystokratę (kazał strzelać do nich na scenie).
 • Na polanę wychodzi pięciu ludzi hrabiego pod wodzą sierżanta, śledzili oni drużynę po rozmowie z Carlem. Wywiązuje się walka, drużyna wychodzi z niej zwycięsko choć Freya ponownie zostaje ranna.
 • Cyrkowcy szybko wyruszają w dalszą drogę, drużyna ukrywa ciała i wraz z kołodziejem wraca do wozów Loebe, omijając wioskę. Po naprawieniu wozów wszyscy wyruszają dalej zastanawiając się czy i jak hrabiego ukarać…

Comments

zgreg zgreg

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.