Arogant, Pochopny i Żarliwa

Corka cz. 9

Dzieci to największy skarb

Scena 3 – Strażnica c.d.

 • Freya podchodzi do okna okazało się, że to Diettrich, strzelał do kogoś w stajni.
 • Carlo zaczaił się pod drzwiami z dobytymi pistoletami, gdy te zaczęły się otwierać kopnął czym znokautował starego znajomego – najemnika, którego raz stratował koniem i który zdradził Guentera.
 • Bohaterowie weszli do dużej wieży, sala była pełna ciał najemników, którzy zostali otruci. Poza nieprzytomnym zbirem pod drzwiami znajdowało się tam jeszcze dwóch dezerterów z torbami pełnymi łupów. Wywiązały się negocjacje, najemnicy chcieli odejść z przynajmniej częścią łupów, drużyna nie chciała się na to zgodzić. Wywiązała się walka, gdy Freya próbowała toporem przyciągnąć torbę z łupami jeden ze zbirów przydepnął go nogą i rzucił się do walki. Carlo postrzelił go, drugi zbir wywęszył swoją szansę, ale Carlo postrzelił go śmiertelnie. Freya po krótkiej szamotaninie przypomniała sobie o runach i powaliła napastnika błyskawicą.
 • Bohaterowie ruszyli klatką schodową do góry. Piętro wyżej napotkali na zamknięte drzwi, dwa piętra wyżej podobnie tyle, że drzwi były bardzo dziwne, jak wykonane z sześciokątnych medalionów… Po kilku bezowocnych próbach zeszli na sam dół gdzie, jak podejrzewali, była Ilona.
 • Na najniższym poziomie wieży drużyna znalazła coś na kształt lochu, w którym była Ilona, szalejąca z rozpaczy żona Diettricha, Greta i nieprzytomna, pobita blondynka znacznej urody. Carlo szybko pobiegł na dziedziniec by przerwać pojedynek braci, Freya pomogła im wydostać się z lochu i przejść do sali w mniejszym budynku.
 • Diettrich, bliski pokonania Guentera jest w szoku i biegnie do żony. Zmienia zdanie o ojcu i postanawia pomóc drużynie. Przypomina sobie coś, co pomoże otworzyć drzwi do komnaty na górze, rzeczywiście medalion Ulricha przyłożony niedaleko progu otwiera drzwi. W komnacie Ulricha jest wiele ksiąg i papierów, dziwny stojak na lampę i przysłona ustawiona tak by cień lampy zasłonił drzwi.
 • Bohaterowie domyślają się, że te dziwne drzwi mogą być magicznym portalem i próbują różnych sposobów na aktywację ich przy pomocy światła i cienia, bez skutku. Carlo zauważa dziwne zachowanie Iniestów, postanawia mieć ich na oku. Wyważają drzwi w komnacie niżej znajdując tam pokaźną bibliotekę, łóżko i ubrania należące do nieznanej osoby. Carlo udaje się do Ilony, która pociesza rozpaczającą Gretę, tam doznaje olśnienia: drzwi się otworzą gdy będą zupełnie skryte w cieniu…
 • Sposób okazuje się skuteczny, drzwi się otwierają. Jenaro Iniesta oferuje się iść przodem, ostrzega, że po drugiej stronie jest prawdopodobnie bardzo niebezpieczne miejsce. Rzeczywiście, wyglądało ono dziwnie. Niebo było szare, jak o brzasku, nie było widać ani śladu budynków za to teren wyglądał podobnie tyle, że bez wody i zamiast ziemi była jakaś czarna substancja. Obecnych przenikał przeraźliwy chłód, więcej niż fizyczny (choć medalion Ulricha zdawał się przed nim chronić).
 • Drzwi prowadziły na dziwną konstrukcję: dwa sześciokątne pierścienie otaczały sześciokątną platformę z kamiennym krzesłem, wysokim słupem i czymś w rodzaju kamiennego łoża. Im bliżej środka tym elementy wznosiły się wyżej. Na najwyżej położonej platformie znajdował się Ulrich z kilkoma ludzi, dość szybko zauważyli oni intruzów. Iniestowie, Freya, Carlo i Diettrich stoczyli zwycięską walkę w tym dziwnym miejscu. Freya zraniła magią Ulricha, ale w odpowiedzi została porażona magiczną energią przez dziwną postać na platformie. W finale Ulrich został zabity przez Diettricha, który uratował córkę leżącą na kamiennym podeście, dziwna postać wykonała nienaturalnie długi skok i uciekła przez drzwi. Carlo rzucił się w pogoń, ale nie był dość szybki, nieznajomemu udało się uciec po zewnętrznym murze wieży i ją podpalić.
 • Drużyna ewakuowała się na zewnątrz ratując kilka rzeczy, po sugestii Carla Diettrich wysłał kilku konnych na poszukiwanie nieznajomego.
 • Drużyna odniosła sukces, Ilona została uratowana!

Comments

zgreg zgreg

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.