Arogant, Pochopny i Żarliwa

Córka cz. 8

Dzieci to największy skarb

Scena 3 – Strażnica c.d.

  • Niższy rząd okien wieży rozbłyska na chwilę jasnym, błękitnym światłem. Drużyna zastanawia się czy to rytuał, ale postanawia się trzymać oryginalnego planu. Wraca do Guentera, łapie krótki sen i przed świtem staje pod strażnicą.
  • Carlo Azolini wspina się na niższą, pękniętą wieżę i zrzuca na dół linę po której Freya, Guenter i Iniesta wspinają się na górę. Po krótkiej naradzie Jenaro pozbywa się jednego strażnika, Maribel drugiego (przy okazji jeszcze jednego nieszczęśnika, który wyszedł opróżnić wiadro – nocnik). Drużyna chowa ciała i wejściem z murów dostaje się do budynku.
  • Wspólnym wysiłkiem udaje się szybko unieszkodliwić śpiących ludzi Ulricha. Niestety, z dołu słychać kroki i głosy. Carlo i Freya pozbywają się dwóch ludzi idących po schodach, ale za nimi był Diettrich Loebe, który bierze Carla na muszkę.
  • Konwersacja, która następuje potem rzuca nieco cienia na Guentera, Diettrich twierdzi, że ów podpalił dom Ulricha w Hezie, a w pożarze zginęła jego żona i niedawno narodzona córeczka. Twierdzi też, że Guenter myśli tylko o sobie, wóz z “medalionami” chciał po prostu sprzedać, w ogóle nie myśląc o siostrze. Guenter wszystkiemu zaprzecza.
  • Drużyna próbuje rozmawiać o Ilonie, zorganizować spotkanie, ale Diettrich ucina temat twierdząc, że jest one niepełnoletnia i ojciec słusznie postępuje trzymając ją przy rodzinie. Twierdzi też, że nawet gdyby chciał nie mógłby pomóc gdyż ojciec trzyma ją w wieży i nikogo tam nie wpuszcza.
  • Diettrich kończy rozmowę żądając pojedynku w Guenterem, ów się zgadza. Wychodzą na zewnątrz w asyście swoich ludzi. Carlo próbuje korzystając z okazji otworzyć drzwi, z braku wytrychów korzysta ze swojej broszy szermierza, bez powodzenia.
  • Nagle dzieją się dwie rzeczy: słychać odgłos klucza w zamku, a z dziedzińca słychać huk wystrzału…

Comments

Podobało mi się: to jak w EABA fajnie można w locie wymyślać zasady (np. efekt trafienia w szyję). Nie podobało mi się: to, jak mi wyszło przyspieszanie akcji (wysłanie Iniestów zamiast drużyny do likwidacji strażników, omyłkowo zbyt wczesne pojawienie się Diettricha). Nieco za bardzo chciałem skończyć tą przygodę i się trochę zamieszałem.

Córka cz. 8
zgreg zgreg

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.