Arogant, Pochopny i Żarliwa

Córka cz. 7

Dzieci to największy skarb

Akt 4 – Na ratunek Ilonie

Scena 2 – W Thalen c.d.

  • Ranek w Thalen trwa. Freya ratuje życie Henry’ego, strażnicy zamykają ją razem z nim w pokoju. Carlo za pośrednictwem chłopca na posyłki kupuje odpowiedni strój i przebiera się za medyka.
  • Do Freyi przybywa sierżant straży, generalnie poczciwina ale zbyt zajęty miastem w czasie targu. Wysłuchuje historii o porwaniu Ilony, ale nie jest zbyt zainteresowany, skupia się na próbie zabójstwa Henry’ego. Zabiera z pokoju rannego i nakazuje Freyi pozostanie w nim, ta oczywiście nie słucha i ucieka przez okno po prześcieradle. W stajni spotyka się z Carlem i uciekają z miasta konno. Niestety, napotykają patrol straży i Freya zostaje postrzelona w plecy.

Scena 3 – Strażnica

  • Drużyna podąża do strażnicy, w której się schronił Ulrich korzystając ze wskazówek Guentera. Po kilku godzinach podróży (szczęśliwie bez widocznego pościgu) napotykają stróżującego w zaroślach Jenaro Iniestę, ten kieruje ich do obozowiska w pobliskim lesie.
  • Guenter cieszy się na widok bohaterów, zapytany odpowiada, że próbował sam wymienić medaliony na siostrę i pieniądze, przeliczył się jednak. Został zdradzony przez trójkę swoich ludzi (jeden z nich to ten stratowany przez Carla) i pokonany przez ludzi dowodzonych przez brata, Diettricha, ledwo uszedł z życiem. Pozostali mu tylko Iniesta i jeden człowiek zbyt ciężko ranny by być użytecznym. Tłumaczy samowolne działanie sytuacją “niepotrzebnego” syna, ambicją pokazania ojcu, że jest coś wart. Da się jednak wyczuć, że nie mówi wszystkiego…
  • Od strony strażnicy zbliża się kilkunastu ludzi, wyglądają na zadowolonych z dobrej zapłaty najemników zwolnionych ze służby. Mijają obozowisko i zdają się podróżować w stronę Thalen.
  • Drużyna z pomocą Maribel Iniesty wyrusza na rekonesans do strażnicy. Budowla okazuje się bardziej niedostępna niż im się wydawało, ale wydaje się mieć słąbe punkty. Gdy mają wracać do obozu są świadkami dziwnego zjawiska…

Comments

zgreg zgreg

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.