Arogant, Pochopny i Żarliwa

Córka cz. 6

Dzieci to największy skarb

Akt 4 – Na ratunek Ilonie

Scena 1 – c.d.

  • Guenter Loebe strzałem z pistoletu pozbywa się woźnicy i pościg się kończy. Po krótkich wyjaśnieniach drużyna decyduje się na wspólne działanie. Pierwotny plan śledzenia wozu upadł, na szczęście Guenter wie, gdzie ukrył się jego ojciec – w starej strażnicy w górach. Syn Ulricha oferuje nocleg w pobliskim mieście, Thalen (pół dnia drogi od kryjówki Ulricha). Najemnik Guentera stratowany przez Carla ma mu to wyraźnie za złe, ale sytuację chyba daje się załagodzić.

Scena 2 – W Thalen

  • W Thalen zbliża się dzień targowy, w zajazdach panuje tłok. Guenter z wozem lokuje się w najlepszej karczmie przy rynku, bohaterów wraz z dwójką swoich ludzi, małżeństwem Maribel i Jenaro Iniesta umieszcza w tańszym przybytku na przedmieściach. Freya podczas powrotu ma dziwną wizję, wydaje jej się, że snop światła z pewnego okna przez chwilę wydobył z mroku fragment elewacji budynku zawierający run Varsel. Drużyna spiera się czy chodzi o konieczność tajnej rozmowy z kimś czy przestrogę przed oszustwem…
  • Następnego dnia niewiele się dzieje, Guenter informuje, że wysłał do ojca informację o tym że ma skrzynię i żąda spotkania na którym będzie się domagał pieniędzy i oddania siostry. Drużyna jest nieco zdziwiona i zaniepokojona tym, że mimo ustaleń o współdziałaniu zrobił coś sam. Carlo zajmuje się “medalionami” (układając z nich śliczne wzorki), Freya próbuje zasięgnąć rady przodków, bez większych efektów. Bohaterowie zastanawiają się czy częsta obecność państwa Iniesta to przypadek czy nieufność Guentera. Nie ma wieści od Ulricha.
  • Następnego dnia przy śniadaniu bohaterowie zastają czterech stróżów prawa i… Henry’ego Prideaux, który przysiada się do stolika i zaczyna rozmowę. Jego mocodawca, Ulrich, nie chce by się wtrącali więc proponuje układ: jeśli na tydzień wyjadą we wskazane miejsce odda im Ilonę. Nie jest mu dane przekazać więcej gdyż Carlo… strzela mu w pierś z dwóch pistoletów. Zaskoczeni strażnicy dają vodaccianinowi uciec, pomaga w tym tłum na ulicach. Freya rzuca się do Henry’ego by go dyskretnie dobić (rana jest poważna, ale Henry jeszcze dycha). Powstrzymuje się gdy słyszy, że jeśli do jutra nie wróci do strażnicy Ilona zginie… Carlo udaje się do zajazdu, w którym zatrzymał się Guenter, ale okazuje się, że ów wyjechał…

Comments

zgreg zgreg

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.