Arogant, Pochopny i Żarliwa

Córka cz. 3

Dzieci to największy skarb

Akt 2 – Powrót do Hezu

Scena 5

  • Drużyna planuje podróż do Houlieron. Niespodziewanie przybywa Guenter Loebe, przysłany przez Ulricha z rzeczami należącymi do Ilony i przeprosinami, deklaruje córce, że przyjmie ją zawsze z otwartymi ramionami.
  • Carlo i Freya przeglądają rzeczy (nawet węsząc za trucizną), ale nie znajdują nic podejrzanego. Ilona zakłada naszyjnik po matce i bardzo przeżywa całą sytuację. Freya ją pociesza, Carlo prosi Hugo Valentine by jej nie wypuszczał do powrotu drużyny. Guenter oferuje, że wyruszy nazajutrz z drużyną.
  • W nocy Freyę budzi krzyk Ilony. Z jej pokoju słyszy stłumiony głos Ilony i jakiś gniewny okrzyk po Monteńsku. Budzi towarzyszy, wyważa drzwi i zastaje pusty pokój. Wyskakuje przez owarte okno, ale pod nim są świeżo przekopane rabatki bez śladów. W pokoju drużyna znajduje pustą kartę papieru i inkaust, Jack w rogu znajduje zmięty łzawy list z deklaracją powrotu do ojca napisany nie przez Ilonę. Na podłodze jest coś, co przypomina ślady krwi, wygląda to na robotę maga Porte (czyżby Henry Prideaux?).
  • Drużyna postanawia wyruszyć do rezydencji Loebe w Hezie. Od Hugo dostaje wierzchowce i zapasy, Carlo wydębia jeszcze myśliwski muszkiet. Okazuje się, że w nocy spłonęła, wedle pierwszych ustaleń zginęli prawie wszyscy lokatorzy. Drużyna postanawia wyruszyć bezzwłocznie by odnaleźć Johna Ringera.

Akt 3 – Do Houlieron

Scena 1

  • Drużyna, mimo że jest środek nocy, wyrusza do Houlieron. Po drodze napotyka dziwną sytuację, w pobliżu jeziora na drogę wybiega postać bez rąk goniona przez kilka innych. Freya rusza by pomóc ściganemu, gdy jeden z goniących mierzy z pistoletu Jack i Carlo otwierają ogień z łuku i muszkietu powalając go, z resztą szybko sobie radzą. Okazuje się, że ścigany to Guenter ze związanymi z tyłu rękami. Niewiele pamięta z tego co się stało, po kolacji położył się do łóżka, obudził związany nad jeziorem i wszystko wyglądało jakby mieli go utopić więc uciekł i spotkał drużynę. Powalony bandzior nie dostarczył zbyt wielu informacji, wynajął go młody, zamaskowany mężczyzna by się pozbył w jeziorze ciała. Sam się zdziwił, że ofiara żyła. Carlo łaskawie go puścił wymuszając przysięgę wyruszenia z pielgrzymką do Watycynu jako zadośćuczynienie za grzechy.
  • Guenter, czymś zatruty, nie nadawał się do podróży. Został w jednej z karczm, drużyna umówiła się z nim w Houlieron.

Scena 2

  • W Houlieron John Ringer nie ma najlepszej reputacji, jego ludzie onegdaj tam narozrabiali. Po pewnych trudnościach drużyna odnajduje przewodnika i dociera do kopalni. Jest ona zlokalizowana na skalnej półce i można się tam dostać prostą windą (kontrolowaną z góry) lub trudną ścieżką przez góry. Drużyna z konieczności wybiera to drugie i dociera do wąskiej półki prowadzącej na miejsce. Gdy podchodzą bliżej z wieży budynku rozlega się strzał z muszkietu…

Comments

zgreg zgreg

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.