Arogant, Pochopny i Żarliwa

Rozrywkowy hrabia
Człowiek to zwierzę pożądające rozrywki...

Akt 1

Scena 1 – Wartownia

 • Z dwóch ludzi Diettricha wraca tylko jeden, drugi prawdopodobnie został zabity przez nieznajomego…
 • Jenaro i Maribel wyruszają i sprowadzają rannego najemnika, który pilnował koni w lesie. Proszą wszystkich by jak najszybciej opuścili wartownię i oferują zaopiekować się tym miejscem by nikt niepowołany się tu nie dostał.
 • Po kilku dniach z pobliskiego miasteczka sprowadzono wozy i rodzina Loebe z bohaterami wyruszyła do Hezu.

Scena 2 – Podróż

 • Podczas podróży karawana wpada w zasadzkę banitów. To ludzie skrzywdzeni i doprowadzeni do ostateczności przez lokalnego hrabiego. Freya chce zaszarżować na napastników, Carlo ją powstrzymuje. Po krótkiej rozmowie Diettrich przekonuje banitów, że nie są dobrym celem, zapewne pomaga w tym płacz dziecka…
 • Koło udaje się naprawić, ale niedługo potem psuje się razem z osią na dobre. Diettrich prosi bohaterów żeby wyjechali w przód i zobaczyli czy nie można sprowadzić pomocy.

Scena 3 – Wioska

 • Drużyna odnajduje wioskę, od jednego z mieszkańców, który wraca z chrustem dowiaduje się, że pomóc im może kołodziej mieszkający po drugiej stronie wsi. We wsi jest małe zamieszanie, przyjechał tam Pierre d’Mont St. Elize lokalny hrabia, który arogancko zajął dla siebie świątynię.
 • Przejeżdżając przez wioskę bohaterowie są zatrzymani i wypytani przez kapitana straży hrabiego, niejakiego Leopoldo Arigeo. Okazuje się, że poszukują oni pewnego zbiega, Benoit Serrault.
 • W domu kołodzieja panuje pewien nieporządek. Freya odnajduje trop prowadzący do lasu, Carlo brak narzędzi. Carlo postanawia wrócić do kapitana i wypytać się o zbiega pod pozorem pomocy w poszukiwaniach, zamiast tego spotyka sierżanta i po krótkiej rozmowie rezygnuje z tego planu. Freya ponownie odnajduje trop i drużyna idzie w głąb lasu.
 • Po krótkiej wędrówce drużyna odnajduje wóz na zapomnianej, kiepskiej jakości drodze, naprawia go kołodziej. Bohaterowie chwilę obserwują po czym pokazują się, po chwili nieufności dowiadują się, że na wozie jest ranny naukowiec poszukiwany przez hrabiego. Znudzony hrabia “zaprosił” go do siebie by ten zabawił go swoją wiedzą, a że badacz był przyrodnikiem nie było to łatwe. Rozgniewany hrabia rozkazał go uwięzić dopóki Benoit nie wymyśli czegoś zabawnego, kiedy to nie następowało uległ czyjejś sugestii i uczynił naukowca ofiarą w polowaniu na człowieka. Ten, wykorzystując swoją wiedzę i spryt, uciekł co bardzo rozgniewało hrabiego. Niestety, w czasie ucieczki został ranny. Pomogli mu cyrkowcy, którzy również zostali źle potraktowani przez arystokratę (kazał strzelać do nich na scenie).
 • Na polanę wychodzi pięciu ludzi hrabiego pod wodzą sierżanta, śledzili oni drużynę po rozmowie z Carlem. Wywiązuje się walka, drużyna wychodzi z niej zwycięsko choć Freya ponownie zostaje ranna.
 • Cyrkowcy szybko wyruszają w dalszą drogę, drużyna ukrywa ciała i wraz z kołodziejem wraca do wozów Loebe, omijając wioskę. Po naprawieniu wozów wszyscy wyruszają dalej zastanawiając się czy i jak hrabiego ukarać…
View
Corka cz. 9
Dzieci to największy skarb

Scena 3 – Strażnica c.d.

 • Freya podchodzi do okna okazało się, że to Diettrich, strzelał do kogoś w stajni.
 • Carlo zaczaił się pod drzwiami z dobytymi pistoletami, gdy te zaczęły się otwierać kopnął czym znokautował starego znajomego – najemnika, którego raz stratował koniem i który zdradził Guentera.
 • Bohaterowie weszli do dużej wieży, sala była pełna ciał najemników, którzy zostali otruci. Poza nieprzytomnym zbirem pod drzwiami znajdowało się tam jeszcze dwóch dezerterów z torbami pełnymi łupów. Wywiązały się negocjacje, najemnicy chcieli odejść z przynajmniej częścią łupów, drużyna nie chciała się na to zgodzić. Wywiązała się walka, gdy Freya próbowała toporem przyciągnąć torbę z łupami jeden ze zbirów przydepnął go nogą i rzucił się do walki. Carlo postrzelił go, drugi zbir wywęszył swoją szansę, ale Carlo postrzelił go śmiertelnie. Freya po krótkiej szamotaninie przypomniała sobie o runach i powaliła napastnika błyskawicą.
 • Bohaterowie ruszyli klatką schodową do góry. Piętro wyżej napotkali na zamknięte drzwi, dwa piętra wyżej podobnie tyle, że drzwi były bardzo dziwne, jak wykonane z sześciokątnych medalionów… Po kilku bezowocnych próbach zeszli na sam dół gdzie, jak podejrzewali, była Ilona.
 • Na najniższym poziomie wieży drużyna znalazła coś na kształt lochu, w którym była Ilona, szalejąca z rozpaczy żona Diettricha, Greta i nieprzytomna, pobita blondynka znacznej urody. Carlo szybko pobiegł na dziedziniec by przerwać pojedynek braci, Freya pomogła im wydostać się z lochu i przejść do sali w mniejszym budynku.
 • Diettrich, bliski pokonania Guentera jest w szoku i biegnie do żony. Zmienia zdanie o ojcu i postanawia pomóc drużynie. Przypomina sobie coś, co pomoże otworzyć drzwi do komnaty na górze, rzeczywiście medalion Ulricha przyłożony niedaleko progu otwiera drzwi. W komnacie Ulricha jest wiele ksiąg i papierów, dziwny stojak na lampę i przysłona ustawiona tak by cień lampy zasłonił drzwi.
 • Bohaterowie domyślają się, że te dziwne drzwi mogą być magicznym portalem i próbują różnych sposobów na aktywację ich przy pomocy światła i cienia, bez skutku. Carlo zauważa dziwne zachowanie Iniestów, postanawia mieć ich na oku. Wyważają drzwi w komnacie niżej znajdując tam pokaźną bibliotekę, łóżko i ubrania należące do nieznanej osoby. Carlo udaje się do Ilony, która pociesza rozpaczającą Gretę, tam doznaje olśnienia: drzwi się otworzą gdy będą zupełnie skryte w cieniu…
 • Sposób okazuje się skuteczny, drzwi się otwierają. Jenaro Iniesta oferuje się iść przodem, ostrzega, że po drugiej stronie jest prawdopodobnie bardzo niebezpieczne miejsce. Rzeczywiście, wyglądało ono dziwnie. Niebo było szare, jak o brzasku, nie było widać ani śladu budynków za to teren wyglądał podobnie tyle, że bez wody i zamiast ziemi była jakaś czarna substancja. Obecnych przenikał przeraźliwy chłód, więcej niż fizyczny (choć medalion Ulricha zdawał się przed nim chronić).
 • Drzwi prowadziły na dziwną konstrukcję: dwa sześciokątne pierścienie otaczały sześciokątną platformę z kamiennym krzesłem, wysokim słupem i czymś w rodzaju kamiennego łoża. Im bliżej środka tym elementy wznosiły się wyżej. Na najwyżej położonej platformie znajdował się Ulrich z kilkoma ludzi, dość szybko zauważyli oni intruzów. Iniestowie, Freya, Carlo i Diettrich stoczyli zwycięską walkę w tym dziwnym miejscu. Freya zraniła magią Ulricha, ale w odpowiedzi została porażona magiczną energią przez dziwną postać na platformie. W finale Ulrich został zabity przez Diettricha, który uratował córkę leżącą na kamiennym podeście, dziwna postać wykonała nienaturalnie długi skok i uciekła przez drzwi. Carlo rzucił się w pogoń, ale nie był dość szybki, nieznajomemu udało się uciec po zewnętrznym murze wieży i ją podpalić.
 • Drużyna ewakuowała się na zewnątrz ratując kilka rzeczy, po sugestii Carla Diettrich wysłał kilku konnych na poszukiwanie nieznajomego.
 • Drużyna odniosła sukces, Ilona została uratowana!
View
Córka cz. 8
Dzieci to największy skarb

Scena 3 – Strażnica c.d.

 • Niższy rząd okien wieży rozbłyska na chwilę jasnym, błękitnym światłem. Drużyna zastanawia się czy to rytuał, ale postanawia się trzymać oryginalnego planu. Wraca do Guentera, łapie krótki sen i przed świtem staje pod strażnicą.
 • Carlo Azolini wspina się na niższą, pękniętą wieżę i zrzuca na dół linę po której Freya, Guenter i Iniesta wspinają się na górę. Po krótkiej naradzie Jenaro pozbywa się jednego strażnika, Maribel drugiego (przy okazji jeszcze jednego nieszczęśnika, który wyszedł opróżnić wiadro – nocnik). Drużyna chowa ciała i wejściem z murów dostaje się do budynku.
 • Wspólnym wysiłkiem udaje się szybko unieszkodliwić śpiących ludzi Ulricha. Niestety, z dołu słychać kroki i głosy. Carlo i Freya pozbywają się dwóch ludzi idących po schodach, ale za nimi był Diettrich Loebe, który bierze Carla na muszkę.
 • Konwersacja, która następuje potem rzuca nieco cienia na Guentera, Diettrich twierdzi, że ów podpalił dom Ulricha w Hezie, a w pożarze zginęła jego żona i niedawno narodzona córeczka. Twierdzi też, że Guenter myśli tylko o sobie, wóz z “medalionami” chciał po prostu sprzedać, w ogóle nie myśląc o siostrze. Guenter wszystkiemu zaprzecza.
 • Drużyna próbuje rozmawiać o Ilonie, zorganizować spotkanie, ale Diettrich ucina temat twierdząc, że jest one niepełnoletnia i ojciec słusznie postępuje trzymając ją przy rodzinie. Twierdzi też, że nawet gdyby chciał nie mógłby pomóc gdyż ojciec trzyma ją w wieży i nikogo tam nie wpuszcza.
 • Diettrich kończy rozmowę żądając pojedynku w Guenterem, ów się zgadza. Wychodzą na zewnątrz w asyście swoich ludzi. Carlo próbuje korzystając z okazji otworzyć drzwi, z braku wytrychów korzysta ze swojej broszy szermierza, bez powodzenia.
 • Nagle dzieją się dwie rzeczy: słychać odgłos klucza w zamku, a z dziedzińca słychać huk wystrzału…
View
Córka cz. 7
Dzieci to największy skarb

Akt 4 – Na ratunek Ilonie

Scena 2 – W Thalen c.d.

 • Ranek w Thalen trwa. Freya ratuje życie Henry’ego, strażnicy zamykają ją razem z nim w pokoju. Carlo za pośrednictwem chłopca na posyłki kupuje odpowiedni strój i przebiera się za medyka.
 • Do Freyi przybywa sierżant straży, generalnie poczciwina ale zbyt zajęty miastem w czasie targu. Wysłuchuje historii o porwaniu Ilony, ale nie jest zbyt zainteresowany, skupia się na próbie zabójstwa Henry’ego. Zabiera z pokoju rannego i nakazuje Freyi pozostanie w nim, ta oczywiście nie słucha i ucieka przez okno po prześcieradle. W stajni spotyka się z Carlem i uciekają z miasta konno. Niestety, napotykają patrol straży i Freya zostaje postrzelona w plecy.

Scena 3 – Strażnica

 • Drużyna podąża do strażnicy, w której się schronił Ulrich korzystając ze wskazówek Guentera. Po kilku godzinach podróży (szczęśliwie bez widocznego pościgu) napotykają stróżującego w zaroślach Jenaro Iniestę, ten kieruje ich do obozowiska w pobliskim lesie.
 • Guenter cieszy się na widok bohaterów, zapytany odpowiada, że próbował sam wymienić medaliony na siostrę i pieniądze, przeliczył się jednak. Został zdradzony przez trójkę swoich ludzi (jeden z nich to ten stratowany przez Carla) i pokonany przez ludzi dowodzonych przez brata, Diettricha, ledwo uszedł z życiem. Pozostali mu tylko Iniesta i jeden człowiek zbyt ciężko ranny by być użytecznym. Tłumaczy samowolne działanie sytuacją “niepotrzebnego” syna, ambicją pokazania ojcu, że jest coś wart. Da się jednak wyczuć, że nie mówi wszystkiego…
 • Od strony strażnicy zbliża się kilkunastu ludzi, wyglądają na zadowolonych z dobrej zapłaty najemników zwolnionych ze służby. Mijają obozowisko i zdają się podróżować w stronę Thalen.
 • Drużyna z pomocą Maribel Iniesty wyrusza na rekonesans do strażnicy. Budowla okazuje się bardziej niedostępna niż im się wydawało, ale wydaje się mieć słąbe punkty. Gdy mają wracać do obozu są świadkami dziwnego zjawiska…
View
Córka cz. 6
Dzieci to największy skarb

Akt 4 – Na ratunek Ilonie

Scena 1 – c.d.

 • Guenter Loebe strzałem z pistoletu pozbywa się woźnicy i pościg się kończy. Po krótkich wyjaśnieniach drużyna decyduje się na wspólne działanie. Pierwotny plan śledzenia wozu upadł, na szczęście Guenter wie, gdzie ukrył się jego ojciec – w starej strażnicy w górach. Syn Ulricha oferuje nocleg w pobliskim mieście, Thalen (pół dnia drogi od kryjówki Ulricha). Najemnik Guentera stratowany przez Carla ma mu to wyraźnie za złe, ale sytuację chyba daje się załagodzić.

Scena 2 – W Thalen

 • W Thalen zbliża się dzień targowy, w zajazdach panuje tłok. Guenter z wozem lokuje się w najlepszej karczmie przy rynku, bohaterów wraz z dwójką swoich ludzi, małżeństwem Maribel i Jenaro Iniesta umieszcza w tańszym przybytku na przedmieściach. Freya podczas powrotu ma dziwną wizję, wydaje jej się, że snop światła z pewnego okna przez chwilę wydobył z mroku fragment elewacji budynku zawierający run Varsel. Drużyna spiera się czy chodzi o konieczność tajnej rozmowy z kimś czy przestrogę przed oszustwem…
 • Następnego dnia niewiele się dzieje, Guenter informuje, że wysłał do ojca informację o tym że ma skrzynię i żąda spotkania na którym będzie się domagał pieniędzy i oddania siostry. Drużyna jest nieco zdziwiona i zaniepokojona tym, że mimo ustaleń o współdziałaniu zrobił coś sam. Carlo zajmuje się “medalionami” (układając z nich śliczne wzorki), Freya próbuje zasięgnąć rady przodków, bez większych efektów. Bohaterowie zastanawiają się czy częsta obecność państwa Iniesta to przypadek czy nieufność Guentera. Nie ma wieści od Ulricha.
 • Następnego dnia przy śniadaniu bohaterowie zastają czterech stróżów prawa i… Henry’ego Prideaux, który przysiada się do stolika i zaczyna rozmowę. Jego mocodawca, Ulrich, nie chce by się wtrącali więc proponuje układ: jeśli na tydzień wyjadą we wskazane miejsce odda im Ilonę. Nie jest mu dane przekazać więcej gdyż Carlo… strzela mu w pierś z dwóch pistoletów. Zaskoczeni strażnicy dają vodaccianinowi uciec, pomaga w tym tłum na ulicach. Freya rzuca się do Henry’ego by go dyskretnie dobić (rana jest poważna, ale Henry jeszcze dycha). Powstrzymuje się gdy słyszy, że jeśli do jutra nie wróci do strażnicy Ilona zginie… Carlo udaje się do zajazdu, w którym zatrzymał się Guenter, ale okazuje się, że ów wyjechał…
View
Córka cz. 5
Dzieci to największy skarb

Akt 3 – Do Houlieron

Scena 2 – c.d.

 • Nazajutrz mają przybyć ludzie Ulricha. Podczas kolacji drużyna wraz z Johnem Ringerem omawia plan działania. Zdecydowano, że drużyna wraz z Fyodorem zaczeka na dole i pójdą do miasta skrótem przez góry.
 • W nocy Freya ma dziwny sen o świętym miejscu Vestenmannavnjarów otoczonym przez węże. Budzi się i chwilę potem John informuje o zbliżających się napastnikach, zostawia trzy nabite muszkiety. Dzięki zaskoczeniu i przewadze ognia udaje się pokonać bandytów, choć kilku ucieka.
 • Drużyna realizuje plan, obserwuje transakcję, załadunek skrzyni na wóz i zaczyna śledzić ludzi Ulricha. Wydają się być dobrze uzbrojeni, jeden z nich wydaje się wyglądać znajomo.

Akt 4 – Na ratunek Ilonie

Scena 1

 • Przez trzy dni drużyna podróżuje za wozem od postoju do postoju starając się nie rzucać w oczy. Gdy wóz zatrzymuje się na popas w wielkim zajeździe na odludnych rozstajach bohaterowie omijają salę jadalną przez co omijają ich pewne rzeczy i dodają sobie nerwów gdy skacowana załoga wozu opóźnia wyjazd. Wóz zjeżdża z głównego traktu na mniejszą drogę, niedługo potem znika przez chwilę z oczu drużyny za zakrętem i rozlegają się strzały. Bohaterowie ostrożnie podjeżdżają bliżej i widzą zasadzkę. Ktoś na wozie jednak zachowuje czujność, po szybkiej salwie wóz rusza. Z lasu wyjeżdża troje jeźdźców i rusza w pościg. Drużyna się dołącza, Carlo tratuje jednego z napastników, Freya ledwo co utrzymuje się na koniu. Pościg napastników dopada wóz, walka rozpoczyna się na nowo. Bohaterowie rozpoznają przy wozie Guentera Loebe, on poznaje ich i dobywa pistoletu…
View
Córka cz. 4
Dzieci to największy skarb

Akt 3 – Do Houlieron

Scena 2 – c.d.

 • Po krótkiej wymianie ognia (Carlo pięknym strzałem zranił strzelca) strony wyjaśniają sobie nieporozumienie.
 • John Ringer wydaje się ulec argumentom i opowieści o niegodziwościach Ulricha. Sfinalizuje transakcję (dostarczenie Ulrichowi dziwnych artefaktów podobnych do tego w posiadaniu drużyny (identyczny był specjalnie zamówiony i poszedł z poprzednią dostawą), ale pomoże wskazując miejsce dostarczenia artefaktów.
 • Martin Remy wyzywa Carla na pojedynek (jako “psa, który zhańbił honor szkoły Valroux”), ginie w pojedynku.
View
Córka cz. 3
Dzieci to największy skarb

Akt 2 – Powrót do Hezu

Scena 5

 • Drużyna planuje podróż do Houlieron. Niespodziewanie przybywa Guenter Loebe, przysłany przez Ulricha z rzeczami należącymi do Ilony i przeprosinami, deklaruje córce, że przyjmie ją zawsze z otwartymi ramionami.
 • Carlo i Freya przeglądają rzeczy (nawet węsząc za trucizną), ale nie znajdują nic podejrzanego. Ilona zakłada naszyjnik po matce i bardzo przeżywa całą sytuację. Freya ją pociesza, Carlo prosi Hugo Valentine by jej nie wypuszczał do powrotu drużyny. Guenter oferuje, że wyruszy nazajutrz z drużyną.
 • W nocy Freyę budzi krzyk Ilony. Z jej pokoju słyszy stłumiony głos Ilony i jakiś gniewny okrzyk po Monteńsku. Budzi towarzyszy, wyważa drzwi i zastaje pusty pokój. Wyskakuje przez owarte okno, ale pod nim są świeżo przekopane rabatki bez śladów. W pokoju drużyna znajduje pustą kartę papieru i inkaust, Jack w rogu znajduje zmięty łzawy list z deklaracją powrotu do ojca napisany nie przez Ilonę. Na podłodze jest coś, co przypomina ślady krwi, wygląda to na robotę maga Porte (czyżby Henry Prideaux?).
 • Drużyna postanawia wyruszyć do rezydencji Loebe w Hezie. Od Hugo dostaje wierzchowce i zapasy, Carlo wydębia jeszcze myśliwski muszkiet. Okazuje się, że w nocy spłonęła, wedle pierwszych ustaleń zginęli prawie wszyscy lokatorzy. Drużyna postanawia wyruszyć bezzwłocznie by odnaleźć Johna Ringera.

Akt 3 – Do Houlieron

Scena 1

 • Drużyna, mimo że jest środek nocy, wyrusza do Houlieron. Po drodze napotyka dziwną sytuację, w pobliżu jeziora na drogę wybiega postać bez rąk goniona przez kilka innych. Freya rusza by pomóc ściganemu, gdy jeden z goniących mierzy z pistoletu Jack i Carlo otwierają ogień z łuku i muszkietu powalając go, z resztą szybko sobie radzą. Okazuje się, że ścigany to Guenter ze związanymi z tyłu rękami. Niewiele pamięta z tego co się stało, po kolacji położył się do łóżka, obudził związany nad jeziorem i wszystko wyglądało jakby mieli go utopić więc uciekł i spotkał drużynę. Powalony bandzior nie dostarczył zbyt wielu informacji, wynajął go młody, zamaskowany mężczyzna by się pozbył w jeziorze ciała. Sam się zdziwił, że ofiara żyła. Carlo łaskawie go puścił wymuszając przysięgę wyruszenia z pielgrzymką do Watycynu jako zadośćuczynienie za grzechy.
 • Guenter, czymś zatruty, nie nadawał się do podróży. Został w jednej z karczm, drużyna umówiła się z nim w Houlieron.

Scena 2

 • W Houlieron John Ringer nie ma najlepszej reputacji, jego ludzie onegdaj tam narozrabiali. Po pewnych trudnościach drużyna odnajduje przewodnika i dociera do kopalni. Jest ona zlokalizowana na skalnej półce i można się tam dostać prostą windą (kontrolowaną z góry) lub trudną ścieżką przez góry. Drużyna z konieczności wybiera to drugie i dociera do wąskiej półki prowadzącej na miejsce. Gdy podchodzą bliżej z wieży budynku rozlega się strzał z muszkietu…
View
Córka cz. 2
Dzieci to największy skarb

Akt 2 – Powrót do Hezu

Scena 1

 • Freya uwalnia drużynę.
 • Zbiry Ulricha zostają pokonane, ale Henry Prideaux ucieka używając Porte.
 • W dłoniach Johanna jest dziwny amulet, który najprawdopodobniej wyrwał Ulrichowi podczas szamotaniny.
 • Ilona prosi o pomoc, drużyna się zgadza i wraca do Hezu.

Scena 2

 • Drużyna próbuje zdobyć informacje przez śledzenie Ulricha, szperanie w bibliotece, szukanie informatorów w mieście, z niewielkim powodzeniem.
 • Pewne informacje dostarcza Hugo Valentine, twierdzi, że “amulet” Ulricha jest pochodzenia Syrneckiego.
 • Drużyna dostaje list z propozycją spotkania w krypcie na cmentarzu. Pewien nieznajomy deklaruje wspólnotę interesów i proponuje pomoc w zamian za zdobycie tajnej księgi przychodów i rozchodów Ulricha, którą pod jego nieobecność przechowuje Andreas Kniprode.

Scena 3

 • Carlo robi rekonesans w sklepie na parterze domu Andreasa Kniprode. Ogląda dywany i zdobywa dla Jacka próbkę mydła.
 • W nocy, po drodze do domu Andreasa drużyna spotyka Jeana de Valroux, który wraz z dwoma podpitymi arystokratami napastuje jakąś kobietę. Ów zagaduje Carla, choć nie do końca go poznaje i kojarzy. Panowie umawiają się następnego dnia na spotkanie.
 • Bohaterowie dzięki kluczowi otrzymanemu od nieznajomego dostają się do domu Kniprode, tam obezwładniają zastane osoby i odnajdują księgę. Gdy mają wychodzić nadciąga grupa ludzi Ulricha, wywiązuje się walka wygrana przez bohaterów.

Scena 4

 • Rankiem do karczmy bohaterów przybywa Ulrich Loebe w towarzystwie straży miejskiej, chce by Ilona wybaczyła mu i wróciła z nim do domu. Nie wydaje się być w tym szczery, szef straży wydaje się siedzieć mu w kieszeni i jest gotów do użycie siły. Gdy narasta złość i wydaje się, że dojdzie do walki przybywa Hugo Valentine, bierze Ilonę i drużynę pod opiekę i zaprasza do siebie.
 • Drużyna przybywa do rezydencji Hugo, tam w spokoju przegląda papiery. Poza księgą rachunkową, która jest zapisana szyfrem szczególnie interesujące wydają się pewne rachunki na nazwisko John Ringer, który ma przebywać w Houlieron.
 • Hugo zdobył pewne informacje na temat Ulricha, przez długi czas obsesyjnie interesował się legendą o Louis-Claude de Sinjin wydając na badania małą fortunę, kilka lat temu nagle przestał. Ilona potwierdza, ale nie widzi związku z obecnymi wydarzeniami.
 • Przybywa posłaniec od nieznajomego. Drużyna spotyka się z nim w krypcie na cmentarzu i przekazuje księgę. Ów ujawnia swą tożsamość, to Guenter Loebe. Deklaruje dalszą chęć współpracy, podejrzewa ojca o obłęd.
View
Córka cz. 1
Dzieci to największy skarb

Akt 1

Scena 1

 • Heinz Richter zaprasza drużynę na próbę nowej sztuki.
 • Na próbie uwagę wszytkich zwraca Ilona Loebe, aktorka amatorka, której ojciec, Ulrich Loebe, spełnia kaprys i pozwala grać na próbach.
 • Widać, że w Ilonie kocha się pół teatru, w tym Johann Schwimmer.
 • Wedle opowieści Heinza Ulrich w dość dziwny sposób odrzuca zalotników Ilony, w tym również tak dobre partie jak Hugo Valentine.

Scena 2

 • Ilona zostaje porwana, po tygodniu Ulrich przychodzi do drużyny, ta zgadza się pomóc.
 • Drużyna przesluchuje sługi Ulricha (“napastnicy byli wielcy jak góry i była ich cała masa”), ludzi z teatru, wreszcie wyciąga od Andreasa Kuffelberga, że sprawcą mógł być Johann Schwimmer.

Scena 3

 • Drużyna przybywa do wioski Johanna. Rodzina (liczna, wiele rodzeństwa) nic nie wie, ojciec się go wyrzekł. W wiosce mówią tylko o szopie pod lasem.
 • Szopa to niewielka stodoła naszpikowana pułapkami (Johann tam próbował swoje mechanizmy.
 • Drużyna chwyta najmłodszego brata Johanna,który obserwował stodołę. Ów doprowadza ich do Johanna na polanie węglarzy.
 • Bohaterowie pokonują węglarzy, gdy Johann widzi, że przegrywają idzie na górę domku by… rozdziewiczyć Ilonę. Na to wszystko nadjeżdża niespodziewanie Ulrich, dowiadując się co się stało zabija Johanna, każe związać i zabić drużynę i Ilonę po czym odjeżdża pozostawiając do dopilnowania spraw Henry’ego Prideaux.
View

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.